pradi
 

















 
 
 
 
 Ses. Benedikta ROLLIN RA. Kai siel palieia Dievas
 
 

Marijos Dangun mimo seserys Lietuvoje, kaip ir 34-iose kitose alyse, kartu su draugais diaugiasi savo krjos pal. Marijos Eugenijos kanonizacija (. m. birelio 3 d.).
Marija Eugenija (Ona Eugenija Milere, g. 1817 m.) – XIX a. moteris, taiau ios pranczs gyvenimo ir tikjimo patirtis nepaprastai aktuali ir iandien.


Pati sesuo Marija Eugenija sak „gimusi netikinioje eimoje, auklta dar maiau tikinioje visuomenje“. Tvas buvo masonas, bankininkas ir politikas, o motina – krikion veikiau i tradicijos, nei i sitikinim, bet ugdiusi vaikus kilnumo ir gerumo dvasia. Marija Eugenija gijo ger isilavinim, paymt atvirumu visuomens reikalams, taiau visame tame, kaip ji vliau pripaino, „nebuvo Kristaus“. Atradus tikjim, jai reiks, kaip daugeliui ms, visikai atnaujinti, net perkeisti savo pasaulir pagal Evangelij.

Sulaukusi 12 met Marija Eugenija prim Pirmj Komunij. Mergaitei, gavusiai menk pasirengim, Dievas leido patirti savo didyb ir meil. Tarsi pakylta Jo akivaizdoje ji pajuto savo menkum ir kartu didiul trokim ireikti begalin pagarb, suvokdama, kad tai gali padaryti tik per T, kur k tik buvo primusi. Širdyje igirdo bals: Tu neteksi savo motinos, bet a bsiu tau daugiau nei motina. Ateis diena, kai tu paliksi visk, k myli, kad palovintum mane ir tarnautum iai Banyiai, kurios tu nepasti. Tokia netikta malons dovana yra tikras paraginimas monms, rengiantiems vaikus sakramentams: Dievas tikrai gali paliesti siel, nors eimos aplinka atrodo prieika tikjimui brsti!

I ties tuoj baigsi nerpestinga vaikyst ir prasidjo itin sunki paauglyst: eima netenka turto, tvai isiskiria, o mama, kuri jai buvo viskas, staiga mirta. Labai pasaulietikai gimini eimai patikta mergait patyr didel vienatv, skaudi mini bei jausm sumait iekodama gyvenimo prasms, kaip liudija ie jos dienoraio odiai: Mano mintys lyg audringa jra, kuri mane vargina ir slegia. Noriau visk suprasti, visk itirti, genama nerimstanio tiesos ir painimo trokulio, kurio numaldyti negali niekas. Esu visikai viena karioje dvasios izoliacijoje... Tipiki vaik i sualot eim paauglysts skausmai... Dl itokios patirties neseniai vienoje Amerikos parapijoje mons pradjo melsti Marijos Eugenijos utarimo isiskyrusi tv vaikams!

Vliau jai teko gyventi pas labai pamaldi tet. Perdtas pamaldumas dar labiau slg j, grs jos menkam tikjimui: Jos man atrod siauraprots. Pas jas buvau kaip niekada pasaulietika ir atsitolinus nuo Dievo Dvasios.

Bet staiga vl viskas nuvito. Tvo Lakordero odiai per gavnios rekolekcijas Paryiaus katedroje stipriai sukrt 18 m. Marij Eugenij ir atvr jos prot bei ird Kristui – Tiesai ir Banyiai: A tikrai atsiveriau ir pajutau trokim atiduoti visas savo jgas ar greiiau – vis savo silpnum Banyiai. <...> Tikjimas man brangus kaip kakas, k pati atradau.

Laisv ir teisingum visuomenje – iuos Pranczijos revoliucijos idealus – tvas Lakorderas, kaip ir keli kiti jauni bendraamiai, suprato esant neatskiriamus nuo Tiesos, paios Evangelijos. Marij Eugenij ios mintys kvp. Bet kaipgi t svaj gyvendinti vos atsivertusiai devyniolikmetei merginai? Ji net galvojo, jog reikt bti vyru, kad galt kak naudingo nuveikti Banyioje! Atsakymas atjo, kai kitas kunigas pakviet j steigti kongregacij, kuri derint gil kontempliatyv gyvenim su modernia moter vietimo veikla ir taip tarnaut visuomens atnaujinimui per moteris.

Su visiku pasitikjimu 22 m. Marija Eugenija kr nauj vienuolij. Trij mergin bendruomen augo, steig pirmj mokykl Paryiuje. Nebuvo lengva ginti pradin vizij – kontempliatyv gyvenim jungti su atvirumu pasauliui bei aukljamja veikla. Banyios hierarchams tai atrodydavo nemanoma! Taiau kai 1898 m. Marija Eugenija mir, kongregacija jau buvo isipltusi iki Centrins Amerikos ir Filipin. Šventosios krjos „filosofija ir aistra“ – Evangelija persmelkti visuomen – iki iol kvepia seseris ir j draugus bei bendradarbius. Ar tai nra ir mums Lietuvoje aktualus ikis?

Ses. Benedikta ROLLIN RA

Apie ms kongregacij jau galite paskaityti internete www.assumpta.lt

Artuma 2007 m. birelis, Nr. 6

 
 
   
 
     
1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalik interneto tarnyba, info@kit.lt
 
  pradi